AKTUALNOÂŚCI O MUZEUM EKSPOZYCJA STAÂŁA EKSPOZYCJA CZASOWA BIBLIOTEKA LINKI KONTAKT
AKTUALNOŚCI
O MUZEUM
EKSPOZYCJA STAŁA
EKSPOZYCJA CZASOWA
BIBLIOTEKA
LINKI
KONTAKT
FILMY
OFERTA
odwiedziÂło nas
osĂłb
Kąt Trzech Mocarstw
data: 2007.03.30

W mysłowickiej galerii zdjęć posiadamy fotografie z widokiem Kąta Trzech Mocarstw z dawnych lat. Jak to miejsce wygląda dziś zobaczyć można na naszym kolejnym filmie w serwisie YouToube.

czytaj więcej >>>
Nasze filmy na YouTube
data: 2007.03.20

W serwisie YouTube zamieściliśmy trzy filmy z naszych spotkań czwartkowych.

Pierwszy z nich, z 9 listopada 2006 r., dotyczy spotkania tematycznie związanego z Narodowym Świętem Niepodległości 11 listopada 1918 roku. Drugi film prezentuje otwarcie cieszącej się dużą popularnością wystawy alpinistycznej z 1 lutego 2007 r. Ostatni z filmów wiąże się z otwarciem wystawy zegarów mysłowickiego kolekcjonera z 4 stycznia 2007 r.

czytaj więcej >>>
III spotkanie czwartkowe
data: 2007.01.09

Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy:
„Jak ten czas szybko mija!” – a to my mijamy.

Ten cytat Stanisława Jachowicza był przewodnim hasłem naszego ostatniego spotkania czwartkowego, które odbyło się 4.01.2007 r. połączonego z otwarciem wystawy zegarów.

czytaj więcej >>>
Podniebny świat Heliodora Cholewy
data: 2007.03.02

1 marca 2007 r. w ramach muzealnych czwartków otwarliśmy wystawę zatytułowaną „Podniebny świat Heliodora Cholewy”.  Pan Heliodor zaprezentował przybyłym gościom swoją pasję. Jego prelekcja na temat modelarstwa,  pokaz filmu z zawodów modeli na uwięzi i wolno latających. a później dyskusja z przybyłymi gośćmi to krótka relacja z naszego już piątego muzealnego spotkania.

czytaj więcej >>>
Alpinizm wczoraj i dziś – otwarcie wystawy
data: 2007.02.05

W pierwszy czwartek lutego otwarliśmy nową wystawę zatytułowaną „Alpinizm wczoraj i dziś”.

Program spotkania obejmował: prezentację, prowadzoną przez znanego himalaistę Pana Janusza Majera, historii alpinizmu na przykładzie dwóch katowickich klubów taternickich – Klubu Wysokogórskiego oraz Harcerskiego Klubu Taternickiego, sprzętu wspinaczkowego zarówno dawnego jak i współczesnego, występy artystyczne zespołu muzycznego z I Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach, oraz atrakcje w postaci wspinaczki, czy zjazdu po linie prowadzone i zabezpieczane przez alpinistę z Mysłowic Pana Joachima Przebierałę.

czytaj więcej >>>
<<   1 ... 66 67 68 ... 69   >>